سی سئو

افزایش سرعت سایت در سئو


سی سئو

ادامه مطلب

ZIP
افزایش سرعت سایت در سئو
zip
مرداد 15, 1394

افزایش سرعت سایت در سئو


 افزایش سرعت سایت

به جرات می توان گفت 30 درصد سئو یک وبسایت سرعت آن وبسایت می باشد. امروزه سرعت وبسایت بسیار مهم بوده و موتور های جستجو نیز به این موضوع اهمیت بسیاری می دهند. افزایش سرعت سایت به عوامل متعددی بستگی دارد که در ذیل همین مطلب 10 راه افزایش سرعت سایت را قرار داده ایم امیدواریم مفید واقع شود.

1- هاست :

مهمترین بحث سرعت در سئو بخش هاستینگ می باشد، سایت های که دارای هارد SSD و وب سرور Lite Speed و یا ماژول های همچون Nginx هستند، از سرعت بالاتری نسبت به سایت های که بر روی هاست معمولی هستند برخوردارند.

2- هاست داخلی و حارجی :

معمولا هاست های داخلی ایران در سرعت بهتر از هاست های خارجی هستند، چرا که وجود دیتاسنتر در خود ایران باعث شده است کاربر از هر نقطه از کشور اقدام به باز کردن سایت شما نماید، زمان کمتری را منتظر پاسخگویی سرور شما باشد. اگر بعد مسافت را در نظر بگریم و دیتاسنتری در تهران باشد و دیتاسنتر دیگری در آلمان و شخصی از خراسان اقدام به بازکردن سایت شما نماید، مطمئنا سایتی که در تهران است، زودتر پاسخ کاربر میدهد چرا که فرمان زودتر به آن میرسد.

3- GZIP :

باعث می شود که مرورگر به جای دریافت تک تک فایل های سایت شما تنها یک فایل زیپ شده و با حجم کم از سایت شما را دریافت نماید. بدین صورت وقتی که مرورگر فایل کم حجم را دانلود نمود به سرعت آن را باز کرده و به شما نشان میدهد. به فرض مثال سایتی با حجم 1 مگابایت موجود می باشد که قابلیت Gzip بر روی آن اعمال نشده است، حال شخصی که اقدام به بازکردن سایت نماید باید تمام 1 مگابایت حجم را دریافت نماید. اما اگر همین سایت Gzip را اعمال نماید حجم سایت وی برای کاربر به 100 کیلوبایت می رسد (به فرض مثال) در این صورت کاربر 100 کیلوبایت را دانلود می کند.

برای فعال کردن Gzip بر روی سایت تنها کافیست به روت هاست خود رفته و فایل htaccess. را باز کنید و کد زیر را درون آن قرار دهید.

[php]#Gzip
AddOutputFilterByType DEFLATE text/text text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript application/javascript
#End Gzip[/php]

4- Minify کردن فایل های CSS و Java Script :

تنها کافیست فایل های جاوا و یا سی اس اس را در هاست خود باز کرده و توسط سرویس های زیر اقدام به فشرده سازی این فایل ها نمایید.

توجه کنید حتما قبلش از فایل های خود بکاپ تهیه نمایید.

http://jscompress.com

http://csscompressor.com

5- استفاده از Cache :

برای افزایش سرعت می توانید از کش یا Cache استفاده کنید. این قابلیت معمولا در جوملا به صورت خودکار وجود دارد ولی در سایت سیستم ها می توانید از کد زیر استفاده کنید:

تنها کافیست متن زیر در فایل htaccess. قرار دهید.

[php]</p>

<pre dir="ltr">Header unset Pragma
FileETag None
Header unset ETag
# cache images/pdf docs for 100 days
<FilesMatch "\.(ico|pdf|jpg|jpeg|png|gif)$">
Header set Cache-Control "max-age=8640000, public, must-revalidate"
Header unset Last-Modified
</FilesMatch>

# cache html/htm/xml/txt diles for 2 hours
<FilesMatch "\.(html|htm|xml|txt|xsl)$">
Header set Cache-Control "max-age=7200, must-revalidate"
</FilesMatch></pre>
<p dir="ltr" style="text-align: left;">[/php]

5 مورد دیگر در مقاله بعدی منتشر خواهد شد

منبع : سی سئو

نصب قالب برای اعضای ویژه به صورت رایگان انجام خواهد شد. هم اکنون عضویت ویژه خود را با قیمت بسیار کم فعال نمایید. کلیک کنید

موضوعات :
آموزش سئو
برچسب‌ها :
,

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.